Merhabalar bir çok kişinin anlamı nedir diye merak ettiği demirdöküm kombilerde f-04 arızasını bugün sizler için ele alacağız.

Eğer kombi markanız Demirdöküm ise ve f-04 arıza kodu ekranda görülüyor ise sizin kontrol etmeniz gereken kombi ye kadar gaz gelip gelmediğine emin olmalısınız.  Bunu anlamak için mutfakta bulunan ocağı kontrol edebilirsiniz. Yine hemen kombinin yanında bulunan vananın açık olduğuna bakmalısınız.

Demirdöküm F-04 arıza kodu anlamı gaz yok veya iyonizasyon hatasıdır. Yani sizin anlayacağınız gibi söyleyecek olursam. Cihaz alev alma aşamasına kadar geliyor, fakat alev oluşmuyor. Bir diğeri de eğer alev oluşuyor 8-10 saniye sonra alev sönüyor ve arızaya geçiyor ise iyonizasyon hatası ile karşılaşılıyor.

demirdokum-f04-arizasi

Peki kombiye kadar gaz geliyor halen alev oluşmuyorsa cihazda hangi parçalar arızalı olabilir diyecek olursanız. Şöyle sıralayalım, birinci neden gaz valfi arızalı olabilir bu durumda gaz yolunu açmaz. İkinci neden Ana kart gaz valfine ateşleme sırası oluştuğunda valfi akım göndermelidir. Göndermiyor ise ana kart arızalanmıştır. Üçüncü neden ise iyonizasyon arızalanmış veya ana kart ile iletişimi gerçekleşmiyor.

Evet Demirdöküm f 04 arıza kodu karşılığı bu şekildedir. Yukarıda belirttiğim gibi sizin yapabileceğiniz tek kontrol gaz vanalarının açık olup olmadığıdır. Daire kapınızın girişinde bulunan sayaç vanasını da kontrol etmeyi unutmayınız.

demirdokum-kombi

Lütfen bu bilgilendirmeden istifade ettiyseniz bir yorum yazmayı bize çok görmeyiniz. Biz sultangazi kombi servisi olarak bu gibi konuları sizler için ele alıyoruz.

Ekleme 14/10/2017 

Demirdöküm f4 arızası için çekmiş olduğumuz videoları youtube kanalımızdan kolaylıkla izleyebilirsiniz.

Detaylı demirdöküm arızaları hakkında verdiğimiz bilgiler ile kombinizde gördüğünüz sorunların neden kaynaklandığını anlatmaya çalıştık.

 

 

5 thoughts on “Demirdöküm F-04 Arızaları

  1. Bizde f4 hatası alıyorduk servis geldi gaz valfi denen parçayı değişti 450 tl fiyat çıkarttılar ben çok pahalı buldum ama babam değişin dedi değiştirdik. Fiyat normal fiyat mı?

  2. Selim bey gerçekten fiyat çok yüksek almışlar. Bizim de demirdöküm kombi f04 hatası verdi 250 tl ye hallettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button